Pomocník na zatuhlé svaly – detoxikační náplasti

Dnes bych se s vámi ráda podělila o zkušenost s použitím  detoxikačních náplastí s přírodními látkami. Poslední dobou jsem o nich hodně četla a taky hodně slyšela. Někteří lidé je vychvalují do nebes, někteří zatracují a tvrdí, že nefungují. Upřímně, byla jsem z těch rozporuplných reakcí trochu zmatená, takže jsem se rozhodla, že je vyzkouším na vlastní kůži.

Hodně teď sedím u počítače a tak se mi občas opět stane, že mi zatuhnou trapézy a cítím napětí v celé krční páteři. Mimochodem, trapézy jsou kontrolkou žlučníku a krční páteř jater, věděli jste to?

Jak tedy aplikovat náplast?

V krabičce byly 2 uzavřené sáčky, v jednom náplasti a v druhém sáčky s práškem. Sáčky s práškem byly baleny po 2 ks. Sáčky s práškem se používají ihned po otevření, jinak by mohly na vzduchu zoxidovat.

2015-07-11 16.29.47       2015-07-11 16.32.15

Náplasti se sáčkem se aplikují před spaním na čistou kůži  bez použití tělových mlék nebo krémů.

Z náplasti jsem odstranila ochranný papír a místo něj nalepila sáček s práškem „zlatou“ nebo potištěnou stranou na lepící plochu. Tímto způsobem upevněný sáček s práškem jsem opatrně přilepila na zatuhlé místo, jemně přitiskla, odstranila z konců lepící části papír a celou náplast uhladila. Druhý sáček jsem poté nalepila stejným způsobem na chodidlo. Obě náplasti jsem nalepila na stejnou stranu těla tzn. na pravý trapéz a pravé chodidlo.

2015-07-11 18.58.40

Tak, takhle to dopadlo …

Ráno jsem se probudila odpočinutá a cítila jsem uvolnění jak v trapézu tak na chodidle. Bříška na chodidlech byla krásně splasklá, daleko víc jsem vnímala kontakt nohy s podložkou a v chodidlech jsem cítila úžasnou lehkost. Náplast jsem pomalu odlepila a místo po náplasti omyla vlažnou vodou a mýdlem. Pokud se během noci škodliviny z těla uvolní, náplast ztmavne a zhnědne, takže sáčku s práškem na lícové straně se kvůli sesbíraným škodlivinám nedotýkejte.

2015-07-11 08.45.17

Dost mě překvapilo, jakou úlevu jsem cítila už po prvním použití náplasti. Taky mě udivilo, jak sáček ztmavl a byly na něm rozpoznat místa viditelně tmavší a světlejší. Zdravě jím, hodně spím, sportuju, doplňuju vitamíny i minerály, odkyseluju se, chodím každý týden na masáže a celkově se o sebe starám, ale ujistila jsem se, že to v dnešní chemicko-plastové době prostě nestačí a je potřeba ještě něco „přihodit“.

Rozhodla jsem se tedy pro delší detoxikační kúru, a to po dobu min. 10 dní. Už po 3 dnech byla náplast na trapézu skoro čistá, ale pro chodidlo to rozhodně neplatilo. Zbývající dny jsem tedy náplasti umístila na obě chodidla.

Po 10 dnech byly náplasti na chodidle stále dost „zašpiněné“, takže v kúře pokračuju dál, ale již v intervalu 3 dny bez náplasti, 3 dny s náplastí. Délka kúry je velmi individuální a závisí na míře znečištění vašeho organismu, každé tělo je zkrátka jiné a potřebuje na regeneraci jiný čas.

K čemu jsem došla?

Podle mého názoru detoxikační náplasti 100% fungují, ale je třeba vybrat si opravdu kvalitní firmu, která používá výhradně přírodní látky. Já jsem vsadila na kvalitu, takže krabička s 12 náplastmi mě stála 761,-.

Dále je důležité dát si alespoň 10 denní kúru, mít trpělivost a počkat si na výsledek. Setkala jsem se totiž s názorem, že sáček ztmavne každému, takže po 2 aplikacích to ti lidé smetli ze stolu se slovy, že to nefunguje, je to na nic a ještě to stojí plno peněz. Hm, zvláštní přístup …

Detoxikační náplasti jsou prima, ale jsou jen doplňkem, rozhodně nečekejte, že si dáte náplast a dál budete jíst jídlo plné chemie, lenošit, ponocovat a k tomu ještě kouřit. Je potřeba kombinovat zdravou stravu, pohyb, spánek, masáže, náplasti, pitný režim, ale také se zbavovat zatvrzelých názorů, postojů a pravidel. Je toho vážně hodně, ale za to, jak se pak cítíte, to prostě stojí.

Máte s náplastmi zkušenosti? Budu ráda, když se o ně podělíte v komentářích pod článkem. A příště si povíme, proč se lepí detoxikační náplasti  hlavně na chodidla.

Martina Jíchová
Miluju pohyb a sama jsem se díky cvičení SM systému zbavila bolestí hlavy, zad i páteře a ráda Vás naučím, jak kráčet životem vzpřímeně, uvolněně, bez bolesti a s úsměvem. Bonusem je totiž pevnější a štíhlejší postava.

Jsem instruktorka zdravotní tělesné výchovy a autorka Online kurzu cvičení SM systému pro začátečníky podle MUDr. Smíška. Můj příběh, jak jsem se prokousávala k životu bez bolesti, si můžete přečíst tady.

Máte otázky? Můžete mi napsat na email martina@martinajichova.cz nebo přes FB na stránce Život je pohyb.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.