Brambory na bolavá záda

Hezký den, dnes mám pro Vás jeden TIP NA UVOLNĚNÍ ZATUHLÝCH SVALŮ na zádech, trapézu, krku atd., když nemáme možnost nebo čas zajít si na masáž.

JE TO BRAMBOROVÝ ZÁBAL

Brambory máme většinou doma všichni a je to snadno dostupná, levná a přírodní surovina, kterou máte po ruce, když potřebujeme.

Uvařím si pár oloupaných brambor, horké je vložím do igelitového sáčku a rozmačkám vidličkou🍴.

Igelitový sáček dám ještě do bavlněného sáčku, utěrky nebo slabého ručníku a přiložím na bolavé místo. Na chvíli si lehnu, zatáhnu venkovní rolety, pustím si relaxační hudbu, zapálím solnou svíčku a v klidu odpočívám. Opakuju podle potřeby.

Ideální si je dát zábal před spaním a prohřáté místo ještě promasírovat a pak už šup do peřin a odpočívat.

Nikdy nedávejte brambory přímo na tělo, aby nedošlo k popálení. Horké taky nepatří na místa, kde je zánět, křečové žíly, poškozená nebo podrážděná kůže. Pozor také, když máte vysoký tlak. Vždy tedy berte v potaz Vás zdravotní stav, případně se poraďte s lékařem, zda je pro Vás teplo vhodné.

Bramborový zábal jako první pomoc používám vždy, když mi zatuhnou svaly z dlouhého sezení u počítače nebo když chytnu průvan a svaly se díky změně teploty smrsknou a pak mě z toho bolí hlava.

Zábal používám ale i ve chvílích, když přijdu z venku prokřehlá a potřebuju se zahřát. Je to současně báječný relax, kdy si užívám chvíli jen sama pro sebe.

Znáte? Pokud ne, tak zkuste, protože rozlévající se teplo na zádech je blaho.

Martina

Martina Jíchová
Miluju pohyb a sama jsem se díky cvičení SM systému zbavila bolestí hlavy, zad i páteře a ráda Vás naučím, jak kráčet životem vzpřímeně, uvolněně, bez bolesti a s úsměvem. Bonusem je totiž pevnější a štíhlejší postava.

Jsem instruktorka zdravotní tělesné výchovy a autorka Online kurzu cvičení SM systému pro začátečníky podle MUDr. Smíška. Můj příběh, jak jsem se prokousávala k životu bez bolesti, si můžete přečíst tady.

Máte otázky? Můžete mi napsat na email martina@martinajichova.cz nebo přes FB na stránce Život je pohyb.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.