Co Vás může zaskočit, když přecházíte na přírodní deodorant

Deodoranty jsou velké téma. Hlavně v létě, kdy teploty šplhají výš a my se potíme víc. Taky v práci nebo při hodinách cvičení, kdy nikdo z nás nechce být cítit.

Proč se vlastně potíme?

Potní žlázy se nachází na různých místech našeho těla a pocení slouží k ochlazování kůže a tím celého organismu. Dál se díky pocení dostávají z těla toxiny.

Proč je pot cítit?

Pot je z 99 % tvořený vodou, zbývající 1 % jsou různé látky jako minerály, bílkoviny, sůl. I tak malé množství stačí k tomu, aby se podpaží stalo rájem pro bakterie, které si živí potem. Právě bakterie jsou zodpovědné za zápach potu.

Antiperspirant vs. deodorant

Zabraňuje pocení.

Cíleně ucpává potní žlázy.

Toxiny zůstávají v těle, kde se hromadí. 

Nezabraňuje pocení.

Hubí bakterie žijící v podpaží.

Neucpává potní žlázy, takže toxiny se odplavují spolu s potem. 

Čemu se v deodorantech nebo antiperspirantech vyhnout?

Jsou to hliník a jeho soli, antibakteriální přísady jako parabeny a triclosan. Dále to je propylene glycol, což je levná syntetická látka, která má zabránit vysychání antiperspirantů nebo deodorantů. Další problém mohou způsobit syntetické parfémy, na které může kůže reagovat.

Je tedy přirozené, že pokud se rozhodnete přejít ze syntetického antiperspirantu/deodorantu na přírodní deodorant, který potní žlázy neucpává a pocení neomezuje, póry se otevřou a vy se začnete víc potit případně i cítit. Ale není to samozřejmě podmínkou, někdo zvýšené pocení ani zápach nezaznamená.

Je třeba dát tělu čas, aby se potní žlázy případně vyčistily. V tomto období je ideální se častěji sprchovat, aby bakterie nezůstávaly na těle, nedráždily kůži a nevytvářely svým rozkládáním zápach. Dopřát si asi měsíc na zkoušku a až poté vyhodnotit, zda Vám přírodní deodorant vyhovuje.

Na trhu najdeme plno přírodních deodorantů v různé kvalitě i cenové relaci. Krémové v kelímku i tuhé ve vysouvacím mechanismu.

Osobně mám vyzkoušený tuhý deodorant od dvou různých značek. Deoše od Biorythme mě nadchly natolik, že už jsem další neměla chuť ani potřebu testovat.

Biorythme mě nadchly jak účinností, vůní, pohodlným nanášením, tak také tím, že je lze koupit jak v papírovém tak plastovém obalu. Do plastového obalu si pak můžete dokupovat pouze náplně, takže současně snižujete i množství vyprodukovaného odpadu.

Biorythme je česká značka, za kterou stojí poctivá ruční práce a dvě nadšené holky Anet a Jenny se svým týmem, se kterým velmi souzním a proto jejich bezsodé deoše najdete i mě na webu v hlavním menu pod záložkou eshop.

Nenechte se prosím zmást, že přírodní deoše od Biorytme jsou menší a dražší oproti jiným značkám. Jsou velmi koncentrované, protože v nich není žádná voda, tudíž jich stačí nanést velmi málo a vydrží Vám tedy déle než deoš, který je větší a levnější. Osobně mi vydrží deoš při denním používání cca 5 měsíců a poté už doplňuju jen náplň.

Náplně běžně u mě na eshopu nejsou k dispozici, protože jsou baleny jen v papírovém sáčku a já chci, abyste měli náplně čerstvé. Proto pokud potřebujete do deoše náplň, napište mi prosím s předstihem a já jakmile budu dělat větší objednávku pro eshop tak Vám náplně objednám.

Martina Jíchová
Miluju pohyb a sama jsem se díky cvičení SM systému zbavila bolestí hlavy, zad i páteře a ráda Vás naučím, jak kráčet životem vzpřímeně, uvolněně, bez bolesti a s úsměvem. Bonusem je totiž pevnější a štíhlejší postava.

Jsem instruktorka zdravotní tělesné výchovy a autorka Online kurzu cvičení SM systému pro začátečníky podle MUDr. Smíška. Můj příběh, jak jsem se prokousávala k životu bez bolesti, si můžete přečíst tady.

Máte otázky? Můžete mi napsat na email martina@martinajichova.cz nebo přes FB na stránce Život je pohyb.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.