Hořčice – uleví od bolesti a uvolní zatuhlé svaly

Letos zima připomíná spíš aprílové počasí. Jeden den je pošmourno, že není málem vidět na metr před sebe, druhý den je nádherný mrazivý den plný slunce a další den to vypadá jak na jaře. Trochu jako na houpačce a houpačku nemá naše tělo vůbec rádo.

Než se stačí tělo přizpůsobit mrazivému počasí, už se musí přizpůsobit vyšší teplotě a tak není divu, že je z toho zmatené, energeticky vyčerpané a bolí.

Svaly nemají změnu teplot vůbec rády a na náhlou změnu teplot reagují stažením, křečí a zatuhnutím, což vede k různým bolestem.

A nemusí jít jen o změnu venkovních teplot, stačí, když potřebujete během cvičení na chvíli vyvětrat a táhne Vám na ramena, krk nebo celá záda.

Tento týden se mi to na lekci cvičení s klienty zrovna stalo. Ačkoli jsem měla pocit, že jsem dobře oblečená a nejsem v průvanu, stejně jsem se druhý den ráno probudila se zatuhlými trapézy, bolestí hlavy a pocitem na zvracení.

Vzpomněla jsem si, že mi nedávno přišel do cesty jeden zajímavý babský recept, tak jsem se ho rozhodla hned vyzkoušet v praxi. A jelikož mi hezky zafungoval, tak Vám ho posílám.

Budete potřebovat úplně obyčejnou plnotučnou hořčici. Ano, čtete správně. Možná se Vám to bude zdát trochu zvláštní a ujetý mazat se hořčicí, ale fakt to funguje, ověřeno osobně na vlastní kůži i záda.

Hořčici můžete využít dvěma způsoby:

1. jako zábal

Pokud Vás bolí záda, cítíte zatuhlé svaly, namažte si bolavé místo silnější vrstvou hořčice, překryjte potravinářskou folií, navrch nahřátým ručníkem a nechte cca 20 minut působit. Nakonec smyjte vlažnou vodu, osušte se a udržujte tělo v teple. Aplikujte podle potřeby 2x – 3x denně.

2. do koupele

Napusťte si teplou vanu, přidejte oblíbenou koupelovou sůl a několik lžic plnotučné hořčice, protože hořčice umocní účinek soli. Lázeň si dopřejte cca 20 minut a poté se zabalte do deky a odpočívejte ještě dalších 20 minut v teple. Pro lepší účinek aplikujte několik dní za sebou.

Hořčice, rozemleté hořčičná semínka nebo hořčičný olej podporují správné prokrvení tkání, pohyblivost těla a také pomáhají bojovat s únavou a nedostatkem energie. Ulevují od bolesti a pocitů ztuhlosti. Zvažte podle Vašeho aktuálního zdravotního stavu, zda je pro Vás vhodný zábal nebo koupel.

Takže pokud se cítíte unaveni po náročném dni nebo máte zatuhlé svaly z různých důvodů, určitě tento tip vyzkoušejte, je jednoduchý, dobře dostupný a funkční.

Ať je Vám k užitku a budu ráda, když mi dáte vědět, zda Vám taky tak hezky zafungoval jako mně.

Martina

Martina Jíchová
Miluju pohyb a sama jsem se díky cvičení SM systému zbavila bolestí hlavy, zad i páteře a ráda Vás naučím, jak kráčet životem vzpřímeně, uvolněně, bez bolesti a s úsměvem. Bonusem je totiž pevnější a štíhlejší postava.

Jsem instruktorka zdravotní tělesné výchovy a autorka Online kurzu cvičení SM systému pro začátečníky podle MUDr. Smíška. Můj příběh, jak jsem se prokousávala k životu bez bolesti, si můžete přečíst tady.

Máte otázky? Můžete mi napsat na email martina@martinajichova.cz nebo přes FB na stránce Život je pohyb.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.