Jak chutná cvičící pobyt aneb potěšte svá záda

Byla středa 6. června dopoledne a já jsem doma chodila jak mlsný pes. Vymyslela jsem si totiž, že nově vezmu na následující cvičící víkend „mluvící předmět“, který by souvisel se cvičením.  A tak jsem chodila, hledala a víte, co? Nic. Ve čtvrtek odpoledne jsem se smířila s tím, že žádný mluvící předmět asi nebude a přestala tlačit na pilu.

A v tom se jsem ho uviděla a věděla, že to je přesně on. Nejvtipnější na tom bylo, že „ježek“ celou dobu ležel vedle sušáku s vypraným prádlem, chodila jsem kolem něho a pro hledání jsem ho vůbec neviděla. Fain, takže mluvící předmět mám, teď ještě zabalit a zítra frčíme směr Mariánky.

V pátek 8. června 2018 v 10:33 hod. jsme vyrazily z pražského Hlavního nádraží Pendolinem směr Mariánské Lázně. Chvíli jsem přemýšlela, jak se tam poskládáme s těmi kufry, protože místa na kufry tam moc nebylo, ačkoli se jednalo o lázeňský rychlík.

Takže pokud pojedete Pendolinem, pamatujte na menší kufr, uličky jsou opravdu docela úzké a sedadla někde do čtveřice, takže je ideální si rezervovat místo u uličky. Možná místo na zavazadla bylo někde extra, ale to jsem neobjevila. Cesta byla příjemná, pohodlná a chvílemi jsme měly pocit, že nejedeme vlakem, ale letíme letadlem.

Za 2,5 hodiny jsme „přistály“ na nádraží v Mariánských Lázních a vydaly se pěšky na cestu do hotelu. Hotel vybírám vždycky dobře dostupný, ať už jedete autem, vlakem nebo autobusem.

Hotel Agricola je na okraji města z jedné strany obklopený lesem, takže ideální místo pro nabití baterek v přírodě. Na recepci nás při vyplňování formalit ohledně ubytování čekala sklenička skvělé Sangrie a pak už sprcha, oběd a chvíli odpočinku po cestě než přijedou ostatní účastníci zájezdu 🙂

První společné cvičení nás čekalo v půl páté večer a před samotným cvičením ještě seznamovací kolečko, kdy každý, kdo měl v ruce „mluvící předmět“ o sobě řekl pár vět – jak dlouho cvičí, co potřebuje řešit, za jakým účelem na víkend přijel a pro jakou informaci si přijel.

Mluvící předmět jsem znala z jiných akcí a věděla jsem, že je to skvělý nástroj pro odstartování celé akce a seznámení, kdy se zbourá bariéra lektor/cvičenci a člověk získá pocit, že všichni jsou na stejné lodi.

Po příjemném cvičení nás čekala dobrá večeře, měli jsme rezervovaný stůl jen pro sebe, což byla od hotelu příjemná pozornost. Záměrně teď píšu měli s měkkým „i“ protože v naší partě byl i jeden muž, který doprovázel svoji ženu na pobyt a užili si tak pobyt i sami pro sebe.

Pobyty vždy připravuju s heslem „nemusíte nic, ale můžete všechno“, záleží jen na náladě, co se Vám zrovna chce dělat.

Část naší party vyrazila po večeři na procházku do centra města, na prameny a hlavně na fontánu. Zpívající fontánu jsem viděla jako malá holka, když jsem byla s táborem na výletě v Mariánkách, takže jsem se na ni hodně těšila, protože tenkrát to byl úžasný zážitek.

A tentokrát taky. Pusťte si video a nasajte atmosféru Zpívající fontány …

Sobotu ráno někdo začal plaváním, někdo procházkou v ranní rose a někdo lenošil až do snídaně, protože hotel má venkovní žaluzie, takže mohl v přítmí dospávat. Po příjemné snídani jsme si daly chvíli odpočinkovou pauza a poté se vrhly na další blok cvičení. Po cvičení nás čekal hodinový odpočinek a pak jsme vyrazily na výlet. Já doporučuju na výlet s sebou nordic hůlky, protože se zapojí většina svalů v těle, odhlehčí se nohám a člověk není tak unavený.

Výlet začal dobrodružnou cestou kabinkovou lanovkou Koliba – Krakonoš, kdy se mamce zapříčila nordic hůlka v kabince, a tudíž nám nešly zavřít dveře od „vajíčka“. Lanovka už se rozjížděla a já se začala bát, že snad pojedeme s otevřenými dveřmi, protože obsluha vypadala, že se vůbec nic neděje 🙂 nakonec se nám podařilo dveře zavřít a já si oddechla.

Po adrenalinové jízdě, která trvala asi nejdelší 4 minuty, jsme se vydaly směrem k hotelu Krakonoš, kde jsme se pozdravily s Krakonošem a prohlédly si dřevěné sochy, které jsou rozmístěné okolo celého hotelu.

Poté jsme zamířily k parku miniatur Boheminium. Park je velmi hezky upravený a můžete tady vidět více než 70 dokonalých zmenšenin významných památek naší republiky. Koncem září tohoto roku by měl být odhalen další nový model a to zámku Hluboká nad Vltavou. Na park si určitě vyhraďte čas, je tam nádherně a dáte si tam jak kafe se zákuskem tak i oběd.

Jelikož se nečekaně hodně zatáhlo a v dálce hřmělo, změnily jsme trochu plán cesty a stočily to směrem k Daňčí oboře, rozhledně Hamelika a poté dolů do centra lázní, kde jsme nedaleko cesty „potkaly“ rodinku krásných hřibů. Cestou přes kolonádu jsme se ještě zastavily v příjemné kavárničce na teplé oplatce, protože oplatky v lázních prostě musí být.

Po výletě někdo odpočíval na pokoji, někdo v sauně, někdo u bazénu a někdo to vzal rovnou na večeři. Čekalo nás ještě jedno večerní cvičení, které bylo tentokrát v duchu pomalého zdravotního cvičení a relaxace. Večer jsme pak vyrazily ještě jednou na fontánu, protože ve tmě měla zase úplně jiné kouzlo.

V neděli nás čekalo ještě poslední cvičení a poté rozlučkové kolečko s mluvícím předmětem, kde jsem si posdílely dojmy jak ze cvičení tak z celého víkendu.

  • Díky za Vaše slova během rozlučkového kolečka a jsem vděčná, že jsme společně strávily báječný víkend plný pohybu, sdílení, povídání, smíchu, pohody.
  • Díky za to, že jste si mě našly a důvěřujete mi, když Vás učím, jak se cítit ve svém těle dobře a uvolněně.
  • Díky za to, že na sobě pracujete a že můžu být Vaší průvodkyní na cestě za zdravým a pružným tělem.
  • Díky za setkání a sdílení, byl to bezva víkend!

Možnost přihlásit se na říjnový pobyt je do 20. září 2018 a brána do Mariánek je otevřena TADY.

Martina

Martina Jíchová
Miluju pohyb a sama jsem se díky cvičení SM systému zbavila bolestí hlavy, zad i páteře a ráda Vás naučím, jak kráčet životem vzpřímeně, uvolněně, bez bolesti a s úsměvem. Bonusem je totiž pevnější a štíhlejší postava.

Jsem instruktorka zdravotní tělesné výchovy a autorka Online kurzu cvičení SM systému pro začátečníky podle MUDr. Smíška. Můj příběh, jak jsem se prokousávala k životu bez bolesti, si můžete přečíst tady.

Máte otázky? Můžete mi napsat na email martina@martinajichova.cz nebo přes FB na stránce Život je pohyb.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.