Lehký jarní špenátový dort

Včera na FB sdílela mamky kamarádka krásný mechový dort 🙂 vůbec jsem netušila, z čeho ten dort je a jak asi může chutnat. Tak jsem ji požádala o recept a začaly jsme tvořit.

Jelikož mám ráda lehké a zajímavé dortíky, které nejsou moc sladké ani tučné, tak jsme s mamkou recept trochu upravily a ještě včera upekly.

A je fakt báječný, takže komu se líbí, určitě ho zkuste!

Korpus:

320 g hladké mouky

1 prášek do pečiva

2 vajíčka

150 g cukru

špetka soli

250 ml mléka nebo rostlinného mléka

10 polévkových lžic oleje

100 g mraženého (čerstvého) špenátu

V míse utřeme cukr, vajíčka a olej do hladké hmoty. Ke vzniklé směsi přidáme špenát (my jsme použily mražený, který jsme nechaly rozmrznout), mléko (my jsme použily sušené rostlinné mléko Zajíc) a dobře promícháme.

Nakonec vmícháme mouku a prášek do pečiva.

Těsto nalejeme do dortové formy a pozvolna pečeme asi 45 minut při 180°C. Upečený korpus necháme vychladnout a seřízneme vršek korpusu, který rozdrobíme a vznikne „mechová“ drobenka.

Korpus rozřízneme a spodní polovinu namažeme rybízovou marmeládou. Na marmeládu dáme krém, přiklopíme vrchní polovinou korpusu, pomažeme celý korpus krémem a posypeme drobenkou. Dozdobíme ovocem – my jsem daly sterilované mandarinky, sušené brusinky, čokoládové hobliny a uprostřed je sušený ibišek.

Krém:

1 vanilkový puding

0,5 litru mléka (rostlinného mléka)

4 polévkové lžíce dětské krupičky

trochu cukru nebo medu

1 malý bílý jogurt

Do mléka dáme pudingový prášek, krupičku, cukr a uvaříme. Po vychladnutí přidáme do uvařeného pudingu 1 bílý jogurt a vyšleháme.

Martina Jíchová
Miluju pohyb a sama jsem se díky cvičení SM systému zbavila bolestí hlavy, zad i páteře a ráda Vás naučím, jak kráčet životem vzpřímeně, uvolněně, bez bolesti a s úsměvem. Bonusem je totiž pevnější a štíhlejší postava.

Jsem instruktorka zdravotní tělesné výchovy a autorka Online kurzu cvičení SM systému pro začátečníky podle MUDr. Smíška. Můj příběh, jak jsem se prokousávala k životu bez bolesti, si můžete přečíst tady.

Máte otázky? Můžete mi napsat na email martina@martinajichova.cz nebo přes FB na stránce Život je pohyb.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.