Mám ráda pohyb a sama jsem se díky cvičení SM systému zbavila bolestí hlavy, zad i páteře a ráda Vás naučím, jak kráčet životem vzpřímeně, uvolněně, bez bolesti a s úsměvem. Bonusem je totiž pevnější a štíhlejší postava.

Mé jméno je Martina Jíchová a ve svých 46 letech se cítím o 10 let mladší. Schody vyběhnu bez zadýchání, mám plno energie a slova jako bolest, zatuhlost, napětí a špatnou náladu jsem ze svého života vymazala. Do zrcadla se dneska dívám s úsměvem, protože spolu s bolestí těla i duše zmizelo i mých 10 kg nadváhy. 

ROK 2012

Stručně řečeno, cítila jsem se pod psa. Důvodů bylo hned několik: psychické vypětí z rozchodu s partnerem, 8 hodinová pracovní doba v kanceláři ve strnulé poloze s pohledem upřeným do počítače a málo pohybu na čerstvém vzduchu. Tahle situace byla pro mě úplně nová a nemohla jsem se s ní vůbec popasovat.

Od dětství jsem totiž byla zdravá jak rybička a plná energie a teď jsem byla unavená, protivná, zatuhlá a s častými bolestmi hlavy, které mě kolikrát úplně vyřadily z provozu a já měla sílu jen na to, abych si vzala prášek a zalezla do postele s mokrým hadrem na hlavě. Byla jsem zoufalá a nevěděla jsem kudy kam.

Uvnitř sebe jsem tušila, že takhle to dál nejde a že potřebuju NĚCO změnit, NĚCO dělat jinak, ale nevěděla jsem vůbec JAK a s ČÍM začít. Vyzkoušela jsem toho už tolik. Různá cvičení, masáže, prášky, ale nic neřešilo moji situaci od příčiny a úleva nepřicházela.

První krok jménem ROZHODNUTÍ 

Začala jsem hledat na netu informace ohledně změny životního stylu, bolestí hlavy, zatuhlých svalů. Nutně jsem potřebovala záchranný kruh, kterého bych se mohla chytit a dostat se zase zpátky do svého těla a cítit se v něm zabydleně. 

Při čtení jednoho článku mě upoutal odkaz na rozhovor s MUDr. Smíškem ohledně důsledků sedavého způsobu života a naučených špatných pohybových stereotypů. Ten rozhovor přišel jak rána z čistého nebe a patřičně mě vyděsil. V tu chvíli mi došlo, že přesně takovou pecku potřebuju a že SM systém je TO, co hledám.

Ještě ten večer jsem našla webovky doktora Smíška a úplně "náhodou" zjistila, že skupinové hodiny cvičení SM systému jsou kousek od místa, kde pracuju. Tak fajn, zkusím to. Měla jsem dost prášků na bolest hlavy a pocitu, že ráno snad ani nevstanu z postele, jak mě všechno bolelo.

Jdu do toho!

Objednala jsem se na první cvičení a občas si připadala, jak Alenka v Říši divů. Vůbec jsem nechápala, jak mám zapojit určité svaly, o některých jsem neměla ani tušení, že je mám, natož abych věděla, jak je mám začít používat. Už nikdy jsem se nechtěla cítit tak bídně, a tak jsem se rozhodla vytrvat a cvičit pravidelně.

Kouzelné slovo MOTIVACE

Stálo mě to hodně sil a přemáhání lenosti, první 3 měsíce jsem měla pocit, že vůbec žádnou změnu necítím a měla jsem chuť to vzdát. Pořád dokola jsem si připomínala, jak blbě mi na začátku bylo a pokračovala dál. A pak to přišlo. Najednou jsem pocítila obrovskou úlevu, jako když mi spadl balvan ze zad, který jsem sebou roky vláčela. Konečně jsem taky pochopila, co lektorka myslí  tím "oříškem" mezi lopatky. 

Ta úleva byla pro mě obrovský impulz na své cestě vytrvat. Začala jsem poctivě cvičit každý den 10 minut ráno a 10 minut večer, k tomu pít čaj "Kočičí dráp" a brát potravinové doplňky. Každým dnem jsem se cítila líp a byla si jistá, že jdu správným směrem.

Zdolávám další schůdek 

Po roce cvičení, v roce 2013, mi moje lektorka nabídla, zda si chci udělat cvičitelský kurz. Díky cvičení SM systému jsem se totiž zbavila bolestí hlavy i krční páteře a ještě jsem se do cvičení zamilovala pro jeho jednoduchost a účinnost. Ale vést svoje vlastní hodiny? Tak to mě ani ve snu nenapadlo. Váhala jsem, ten spratek rozum mi totiž začal posílat otázky typu "A k čemu Ti to jako bude?" "Ty chceš vést svoje hodiny? Vždyť se bojíš i mluvit před větší skupinou lidí." 

Někde v koutku duše jsem ale zaslechla ještě svůj vnitřní hlas, jak úplně potichoučku šeptá "Pamatuješ, jak jsi chtěla být učitelkou, když jsi byla malá holka? Tak teď máš šanci ten sen uskutečnit. Naučit ostatní, jak se ve svém těle mohou taky cítit dobře. Předat jim vlastní poznání, že bolest a napětí vychází vlastně z hlavy. Pomoci jim najít zodpovědnost za svůj život. Sdílet s nimi svoje zkušenosti, ukázat chyby, které jsi dělala. Tak se přestaň bát a začni už konečně žít svůj dětský sen! "

Moje vlastní LEKCE

A tak jsem se odvážila a zvedla tu pomyslnou hozenou rukavici. Uvědomila jsem si, že to byla vlastně jedna z nejdůležitějších lekcí, kterou jsem kdy sama sobě dala. Dnes vnímám bolest jako dárek a jsem za ní vděčná, jelikož mi ukázala cestu ke snu. Ke snu, o kterém bych se před několika lety bála i snít a dnes ho žiju ...

Zrození webu a video kurzu

Rok 2015 mi přinesl další velkou výzvu v podobě báječného kurzu, na jehož konci se zrodily moje první webové stránky a spolu s nimi začal postupně vznikat video kurz cvičení SM systému pro začátečníky. Video kurz vznikl na přání mých kamarádek, které potřebovaly moji podporu i při cvičení doma.

TRÉNINK dělá mistra

Další 2 roky jsem pilně cvičila, studovala a taky se zamilovala. Zamilovala jsem se do zdravotního cvičení, celostní medicíny, numerologie a astrologie 9 planet a začala tyto metody kombinovat a používat při cvičení a konzultacích s klienty. Pokud totiž objevíme a pojmenujeme pravou příčinu našich potíží, máme v rukou správný klíč ke své duši i tělu a pak už je snadné odemknout. 

V roce 2017 jsem udělala velké životní rozhodnutí a začala se věnovat cvičení profesionálně. Z holky z banky se stala podnikatelka na plný úvazek 🙂 

Energie čísla 8

Rok 2018 mě od začátku hezky zkouší z rovnováhy 🙂 a to jak v životě, v podnikání, tak při cvičení. Vnímám, že je to velmi zásadní rok, kdy se mám učit spojovat na první pohled nespojitelné a najít balanc v každém kroku i pohybu. Stejně jako když na lekci cvičíme pozici "sádrového broučka" a snažíme se najít rovnováhu a nesvalit se na zem. 

Fyzické lekce jsou prima, ale cítila jsem, že já i vy potřebujeme něco víc. Něco, kde budeme mít větší prostor pro cvičení, diskuzi, sdílení. A tak se vyklubal na svět můj další sen, relaxační pobyty se cvičením.

Červenec 2012

 

 

Červenec 2013

 

 

Červenec 2014

 

 

Srpen 2015

 

 

Listopad 2015

 

 

Říjen 2016

 

 

Říjen 2017

 

 

Květen 2018

 

 

Říjen 2018