Nicnedělací víkend aneb jak se relaxuje v tekoucím zvuku

Poslední 2 měsíce jsem hodně pracovala, učila se, tvořila, plánovala, vymýšlela … hlava mi jela neustále na 200% a jelikož jsem cítila, že potřebuju už tu houpačku „práce versus odpočinek“ vyrovnat, naordinovala jsem si celý nicnedělací víkend.

Konečně je to tady, zasloužený relax

Můj ozdravný víkend začal v pátek 15. května večer, kdy jsem si dopřála úžasnou relaxační masáž. Po dlouhé době se mi podařilo na chvíli úplně vypnout hlavu a odpočinout si od neustálých myšlenek, které mi poslední dobou nedaly ani spát.

Sobota byla ve znamení výšlapu na vrch Hvíždinec v okolí Řevnic. Bylo to moje první seznámení s NW (nordic walking) a jak se říká, byla to láska na první pohled. Do té doby jsem používala jen trekové hole, ale ty NW jsou úplně jiný level. O můj první zážitek s holemi se s vámi podělím až v příštím článku, zatím se s NW můžete seznámit třeba tady.

Hvizdinec4

Na neděli jsme si pak s kamarádkou naplánovaly čistě relaxační dámskou jízdu do německých lázní Bad Schandau, kam jsme vyrazily hlavně kvůli relaxu v tekoucím zvuku. Jelikož to byl vážně úžasný zážitek, tak bych se s vámi o něj ráda podělila a taky vás inpirovala k návštěvě samotných lázní Toskana v Bad Schandau.

Cesta do lázní začíná

Jelikož jsme si chtěly neděli opravdu užít a odpočinout si i cestou, zvolily jsme cestu vlakem. Náš výlet odstartoval průvodčí píšťalkou na pražském hlavní nádraží přesně v 7.30 hod. ráno. Do Bad Schandau se dá jet přímým vlakem Praha hl. nádraží – Bad Schandau, jednosměrná jízdenka stojí  cca 391,- kč a cesta Vám zabere tak 1hod. 45min..

My jsme si vybraly cestu se zastávkou v Ústí nad Labem, hl. nádraží a přestupem v Děčíně, hl. nádraží. Ústí nad Labem je totiž moje srdcová záležitost, jelikož jsem tam 5 let žila, když jsem studovala na fakultě. Jednosměrná jízdenka z Prahy hl. nádraží do Bad Schandau s přestupy stojí cca 315,- a cesta vlakem trvá cca 1 hod. 55 min..

V Ústí nad Labem za zastávku stojí určitě Větruše, což je spočinek kopce Ořechovka, který se tyčí nad údolím Labe, dříve nazývaný Ferdinandova výšina. Tohle místo má jednu zvláštnost. K restauraci a hotelu máte totiž možnost vyjet kabinkovou lanovkou, která vyjíždí přímo z obchodního centra Fórum.

usti nad labem 2014 002

Lanová dráha Větruše je v provozu od roku 2010 a je nejdelší visunutou lanovou dráhou v Čechách bez samostatně stojících podpěr. Cesta trvá necelé 2 minuty a jednosměrnou jízdenku pořídíte za 18,-. Lanovka jezdí pravidelně každých 15 minut od 8 do 22 hod..

V zámečku Větruše pak máte možnost vystoupat na rozhlednu, podívat se do malého zrcadlového bludiště nebo si dát kafe v restauraci nebo přímo na její terase. Restaurace je spojená s hotelem, proto je otevřená až od 11 hod.. Na kafe si ale můžete zajít do hotelového Lobby baru, který se nachází přímo u recepce hotelu a to z pravé strany zámečku.

usti nad labem 2014 133

Pokud pojedete zpět z Větruše lanovkou, cesta na nádraží Vám zabere tak 15 min. chůze v pohodovém tempu. Z Ústí nad Labem pak dojedete vlakem do Děčína za cca 30 minut. V Děčíně pak přestoupíte na vlak do Bad Schandau, který jede taky okolo 30 min..

Vítejte v Německu

Lázeňské městečko Bad Schandau leží na Labi, uprostřed Národního parku Saské Švýcarsko, a to jen 12 km od českých hranic.

zdroj: http://badschandau.cz/fotogalerie/

zdroj: http://badschandau.cz/fotogalerie/

 

Vlakem přijedete na druhý břeh Labe, do města a lázní se dostanete tedy 2 způsoby. První možností je cesta přes most, který se nachází 1 km od nádraží po proudu řeky. Přejdete přes most, zabočíte doprava a pokračujete zhruba další kilometr proti proudu řeky.

Druhou a mnohem zajímavější možností je využití lodního přívozu, kdy uvidíte městečko z úplně jiné perspektivy. Kdo má rád malé lodě, určitě doporučuju využít přívoz. Cesta přívozem trvá pár minut a lodní přívoz je v ceně jízdenek na vlak, běžně stojí kolem 1€. Od zastávky přívozu to je až ke vchodu lázní asi 250m, cestu jsem vám pro lepší představu vyznačila přímo na mapě.

bs web

zdroj: www.mapy.cz

Jsme na místě aneb jak to chodí v lázních

Termální lázně Toscana jsou menší lázně s velmi příjemnou atmosférou. Kdo neumíte německy, nemusíte se vůbec ničeho obávat, protože v lázních se domluvíte bez problému i česky.

Na recepci si zakoupíte konkrétní časovou vstupenku, přehled vstupného jsem vám uvedla níže v textu. Vstupenka je v podobě čipového kolečka, které se vkládá do plastových hodinek. Kolečko je podobné kolečku, které se používá při zapůjčení nákupního košíku v obchoďáku, nikam se nevkládá, jen se přiloží k turniketu, který vás poté pustí do prostoru lázní.

Přejdete do šatny, kde jsou očíslované skříňky a převlékací kabinky. Číslo skříňky si nemusíte pamatovat, čísla jsou uvedena přímo na hodinkách. Skříňku zamknete tak, že hodinky vložíte ve vodorovné poloze do zámku, do hodinek vložíte kolečko, otočíte knoflíkem na zámku, hodinky ze zámku vytáhnete a připevníte si je na zápěstí. Kolečko slouží současně pro načítání útraty v cafeterii a bistru.

Před výstupními turnikety jsou pak automaty, kde zaplatíte svoji útratu v lázních. Poté kolečko hodíte do výstupního turniketu a ten vás pustí ven z lázní.

VSTUPNÉ:

                                                         2hodiny      4 hodiny       celý den

Dospělí      15,00 €      19,00 €        24,00 €
dítě*        7,50 €        10,00 €        13,00 €
každá další hodina        3,00 €        3,00 €
Vstupenka pro rodinu:
2 dospělí/1 dítě
     31,00 €      40,00 €        50,00 €
každé další dítě        4,00 €        4,00 €          4,00 €

*   Ceny pro děti platí do 14 let věku dítěte, od 14 let dítě platí plné vstupné.

1890541_730429517022816_2270275885854990590_o

zdroj: https://www.facebook.com/ToskanaTherme.BadSchandau

Otvírací doba:

pondělí – čtvrtek, neděle: 10.00 – 22.00 hod.
pátek a sobota: 10.00 – 24.00 hod.
při úplňku až do 02.00 hod.

Lázně se nacházejí na ploše 1.830m² a můžete využít:

vnitřní plavecký bazén (dvě dráhy v délce 25 m, masážní lehátka),

venkovní vyhřívaný bazén,

whirlpool,

proudící kanál,

dětský bazén se skluzavkou,

odpočívárnu v horním patře,

venkovní lavice a lehátka,

prostor s tekoucím zvukem (Liquid-Sound) – vyhřívaný bazén s mořskou vodou za přítomnosti barevných světel, hudby a video projekce,

saunový svět,

cafeterii nebo bistro s venkovní terasou.

Hloubka bazénu je uvedena vždy na jeho okraji, v relaxačních bazénech je max. do 1,35m.

https://www.facebook.com/ToskanaTherme.BadSchandau/

 

Třešnička na dortu – tekoucí zvuk neboli Liquid Sound

Pro mě každopádně nejúžasnější a nejzajímavější relaxační procedurou, kterou jsem kdy vyzkoušela, je koupání v tónech, barvě a světle. Sen, který jsem si vůbec nedokázala představit …

Je to nezapomenutelný zážitek, když se vznášíte v teplé slané vodě za zvuků relaxační hudby a díváte se do kopule, kde se odehrává snová projekce z barev … máte pocit, že se 14 barevných světel miluje s vodní hladinou, skleněnou střechou, stěnami i stropem a vy sami jste se stali součástí toho úžasného milostného tance.

Reproduktory jsou umístěny nad vodou i pod vodou a šíří zvuk, který v provoněném přítmí vnímáte úplně jinak. Je to prostor, kde čas přestal existovat a který vám umožní vrátit se sami k sobě.

10687287_741901589208942_6568841641243906374_o

zdroj: https://www.facebook.com/ToskanaTherme.BadSchandau

 

V lázních jsme strávily 3 úžasné hodiny … pokud milujete relax, koupání ve vyhřívaném venkovním bazénu a neobyčejné zážitky jako je koupání v tekoucím zvuku, vydejte se do lázní Bad Schandau, nebudete litovat.

Za zmínku stojí i procházka po samotném městečku, které dýchá příjemnou přátelskou atmosférou. Po relaxačním odpoledni jsme si zašly do Mario Gelato – Café & Pizzeria na Kirchstraße 7 na pizzu. Pokud milujete zmrzlinové poháry, určitě je vyzkoušejte. Bez problému se zde opět domluvíte česky.

Po příjemně stráveném odpoledni jsme v 16:25 hod. vypluly lodním přívozem na vlakové nádraží v Bad Schandau, odkud pak v 16:50 hod. odjížděl vlak do Děčína a v 17:24 hod. pak rychlík z Děčína přímo do Prahy Masarykovo nádraží. Cesta trvá cca 1hod 38 min. a za jízdenku zaplatíte 149,-

Pokud si potřebujete opravdu odpočinout a vypnout na chvíli úplně hlavu, výlet do Bad Schandau vám vřele doporučuju. Relax a odpočinek je totiž stejně důležitý jako práce a pohyb.

Těším se na vaše dojmy a zážitky z Bad Schandau a budu ráda, když mi napíšete, jak se vám v lázních a tekoucím zvuku líbilo.

Martina Jíchová
Miluju pohyb a sama jsem se díky cvičení SM systému zbavila bolestí hlavy, zad i páteře a ráda Vás naučím, jak kráčet životem vzpřímeně, uvolněně, bez bolesti a s úsměvem. Bonusem je totiž pevnější a štíhlejší postava.

Jsem instruktorka zdravotní tělesné výchovy a autorka Online kurzu cvičení SM systému pro začátečníky podle MUDr. Smíška. Můj příběh, jak jsem se prokousávala k životu bez bolesti, si můžete přečíst tady.

Máte otázky? Můžete mi napsat na email martina@martinajichova.cz nebo přes FB na stránce Život je pohyb.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.