Nemožné na počkání, zázraky do 3 dnů

Valí se to ze všech stran, pozitivní myšlení a všechno tak snadné, sladké, lehce dostupné … upřímně Vám musím říct, že už mě to pěkně štve a chce se mi křičet: „Vždyť to není pravda, vidíte jen jednu stranu mince! Život je rovnováha, bílá a černá, odpočinek a aktivita, radost a bolest, srdce a rozum.“

Poslední dobou je všude plno informací, které nás lákají na rychlá řešení skoro přes noc a bez práce.  Ale stačí se pořádně podívat kolem sebe a zjistíte, že realita je úplně jiná, takže je jasné, že ta snadnost nefunguje 🙂

Všude plno lidí, kteří chodí ohnutí, kulhají, chodí křivě, jak paragraf nebo cvičí, ale výsledky jaksi v nedohlednu.

Zacvičte si tento jedinečný cvik a zatuhlé trapézy jsou pryč. 

Protáhněte se a Vaše svaly už nebudou nikdy v křeči.

Pěkně se to možná čte, ale nenechte se oklamat, pokud máte problémy roky a každý den je přiživujete nesprávnými pohybovými stereotypy, do rána Vám problémy mávnutím kouzelného proutku nezmizí. Po jednom cviku už vůbec ne a protažení nebo 10 lekcí Vaše tělo taky nesrovná.

Faktorů, které totiž hrají roli je tolik, že najít jen ty hlavní, je detektivní činnost na pár týdnů. Vidím to u sebe, kolik času a práce mi dalo než jsem našla hlavní spouštěče mých bolestí. Je to běh na dlouhou trať a taky zdaleka nemám všechno vyřešené, protože tělo je živý organizmus, který reaguje na aktuální podněty.

Pokud se budete chtít problémů opravdu zbavit, budete muset investovat úsilí, čas, peníze a počítat s tím, že přijdou krize, nebude se Vám chtít a budete mít chuť se vším praštit a na cvičení se vykašlat. Proto je tak důležité nejdříve si najít svoje silné PROČ to všechno děláte.

Vidím to často na lidech, kteří za mnou přijdou a chtějí pomoct s problémy.  Z těch, kteří přijdou, třetina odpadne při první překážce. Někteří dokonce už po první lekci když zjistí, že budou muset začít něco opravdu dělat a začnou sami sebe balamutit slovy, že SM systém není pro ně, že vlastně nemají na cvičení čas a že od cvičení čekali něco jiného. Někteří skončí dřív než vůbec stačili začít.

Ale pak jsou tací, kteří se vážně rozhodli pro sebe něco udělat a šli do toho poctivě a nenechají si našeptat, že když nevidí výsledky za 2 měsíce, že to znamená, že se v těle nic neděje a tudíž je to znamení přestat cvičit a zkusit zase něco jiného.

Sliby jsou jen slova, která ještě nikoho nikam neposunula. Činy a akce je to, co nás posouvá dál k vytouženému cíli. Ano, tak jednoduché to je, neříkám, že snadné, ale jednoduché ano, stačí se totiž ROZHODNOUT a VYTRVAT. Život je přeci rovnováha a pokud tedy nevynaložíme určité úsilí, nemůžeme očekávat, že budeme mít výsledky.

Nejtěžší cvik na světě je totiž zvednout zadek a fakt začít.

Martina Jíchová
Miluju pohyb a sama jsem se díky cvičení SM systému zbavila bolestí hlavy, zad i páteře a ráda Vás naučím, jak kráčet životem vzpřímeně, uvolněně, bez bolesti a s úsměvem. Bonusem je totiž pevnější a štíhlejší postava.

Jsem instruktorka zdravotní tělesné výchovy a autorka Online kurzu cvičení SM systému pro začátečníky podle MUDr. Smíška. Můj příběh, jak jsem se prokousávala k životu bez bolesti, si můžete přečíst tady.

Máte otázky? Můžete mi napsat na email martina@martinajichova.cz nebo přes FB na stránce Život je pohyb.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.