Játra a žlučník se hlásí o slovo!

V minulém článku Bolí mě za krkem a Ty mi řekneš, že si mám vyčistit játra jsme si řekli, že od 15. února do 15. května každý rok je ideální doba k očistě jater a žlučníku.

Tyto orgány jsou právě v tomto období nejcitlivější a zároveň skvěle přijímají jakoukoli podporu a mají větší schopnost samoregenerace, takže je super jejich období maximálně využít.

Dnes si povíme, jak podle pohledové diagnostiky v obličeji poznáme, že naše játra a žlučník potřebují péči. Dále se podíváme, jak tyto orgány vyčistit a podpořit, aby se dostaly zpět do kondice a dobře nám sloužily.

Diagnostická zóna jater a žlučníku na našem obličeji je mezi obočím nad kořenem nosu.

V případě, že máme v této oblasti vrásky, všímáme si i počtu vrásek, jejich délky a hloubky, můžeme diagnostikovat stažení, přetížení nebo tvrdnutí jater.

Další problémy, které nám ukazují na přetížení jater, jsou:

 • šedivění vlasů,
 • suché vlasy, vypadávání vlasů na temeni hlavy,
 • pigmentové skvrny na kůži,
 • ekzémy, akné nebo jiné kožní problémy,
 • svislé rýhy na nehtech,
 • problémy s čelními dutinami,
 • špatný zrak nebo začervenání očního bělma,
 • bílé zatvrdlé kuličky na obličeji nebo v okolí očí tzv. mílie,
 • tuhnutí svalů v oblasti krční páteře, bolest kyčlí a kolen zevnitř,
 • únava, nadměrné pocení, poruchy spánku, probouzení mezi 1:00 a 3:00 hod. ráno.

Příčinou onemocnění jater je neumírněnost v životě a příliš všeho.

Na přetížený žlučník nás upozorňují následující problémy:

 • zarudnutí nebo krupička v zóně jater a žlučníku na obličeji,
 • převislá horní oční víčka,
 • černá tečka v duhovce v pravém oku,
 • nárůstek vedle palce u nohy,
 • bolesti v pravé lopatce,
 • chrapot,
 • bolest hlavy za očima a po stranách.

Příčinou onemocnění žlučníku je vztek a nespokojenost s tím, co máme nebo nemáme teď.

Jak tedy na očistu jater a žlučníku prakticky?

Pokud se objeví problém fyzicky na našich orgánech, je třeba to řešit ve fyzické rovině a orgány detoxikovat a posílit. Spravit přístupy v hlavě opravdu nestačí 🙂

Nejlepší zkušenosti mám s přípravky od firmy Calivita, které sama užívám, a proto Vám je vřele doporučuji. Přípravky mají vysokou kvalitu a účinnost, je ale potřeba počítat s tím, že přírodní léčení trvá delší dobu a problém se Vám může dočasně zhoršit, což znamená, že jste uhodili hřebíček přímo na hlavičku.

Liquid Chlorophyll

Chlorofyl, který propůjčuje rostlinám jejich zelenou barvu, je extrémně účinná zásaditá látka, za jejíž pomoci můžeme zachovat nebo obnovit acidobazickou rovnováhu svého těla. Kromě toho je také skvělým detoxikačním prostředkem a má rovněž mírné diuretické účinky, takže je nepostradatelnou součástí očistné terapie.

Dávkuje se po čajových lžičkách do sklenice vody a rozhodně Vám doporučuji začínat s jednou čajovou lžičkou denně, protože Liquid Chlorophyl má opravdu sílu a je třeba při detoxikaci postupovat pomalým zvyšováním dávek až na 6 čajových lžiček denně. Nebo je fain nalít čajovou lžičku do 1,5 litru vody a popíjet vodu postupně celý den.

Liquid Chlorophyll mi pomáhá i v případě, že mi je těžko od žaludku nebo se např. říznu. V tomto případě si Chloropyhll nakapu třeba na gázu a udělám si obklad. Je to opravdu všestranný pomocník, který skvěle pomůže vnitřně i zevně.

Nopalin

Regeneruje játra, slinivku i žlučovody a současně podporuje i ledviny. Čistí žlučovody a stimuluje žlučník a játra. V případě, kdy jsou lidé už bez žlučníku, krásně harmonizuje trávení.

Silymarin Plus

Čistí a regeneruje jaterní buňky. Játra jsou jedním z nejaktivnějších orgánů v těle, rozkládají škodlivé látky, které vstupují do organismu, a detoxikují, a tak je ochrana jater zvláště důležitá.

Ostropestřec mariánský je nejoblíbenější bylinka, která chrání játra, extrakt z něj může účinně pomáhat při detoxikaci jater a tedy i při jejich regeneraci. Aminokyseliny obsahující síru, jako je methionin a cystein, také zvyšují samoléčebnou funkci jater. Chrom může játrům odlehčit tím, že podporuje metabolismus polysacharidů.

Super Soya Lecithin

Sójový lecitin pomáhá zachovat zdravou hladinu krevních tuků a zdravý krevní oběh a také chrání játra a podporuje jejich činnost. Lecitin hraje významnou roli při podpoře mentální svěžesti, koncentrace a při procesech učení a také v boji proti poklesu mentálních schopností.

Dále si přidávám do sklenice vody rozdrcený Ostropestřec mariánský, který čistí játra a podporuje obnovu jaterních buněk. Vařím si i jaterní a ledvinový čaj, abych současně podpořila i vylučování škodlivin z těla.

Ze stravy jsem úplně vyloučila maso, uzeniny, mléčné výrobky, výrobky z bílé mouky a smažené jídlo.

Tak co, chytnete příležitost za pačesy a jdete do očisty se mnou? Ve dvou se to přece lépe táhne, takže kdykoli budete potřebovat poradit nebo podpořit, jsem tady!

Martina Jíchová
Miluju pohyb a sama jsem se díky cvičení SM systému zbavila bolestí hlavy, zad i páteře a ráda Vás naučím, jak kráčet životem vzpřímeně, uvolněně, bez bolesti a s úsměvem. Bonusem je totiž pevnější a štíhlejší postava.

Jsem instruktorka zdravotní tělesné výchovy a autorka Online kurzu cvičení SM systému pro začátečníky podle MUDr. Smíška. Můj příběh, jak jsem se prokousávala k životu bez bolesti, si můžete přečíst tady.

Máte otázky? Můžete mi napsat na email martina@martinajichova.cz nebo přes FB na stránce Život je pohyb.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.