Dlouho jsem cvičila SM systém sama doma, takže moc dobře vím, která úskalí na Vás v pohodlí domova při cvičení mohou číhat.
Vřele doporučuji zařadit ke cvičení doma i skupinové cvičení, a to z jednoho ryze praktického důvodu. U některých cviků totiž trvá delší dobu než si je zažijete, takže je super, když máte okamžitou zpětnou vazbu od lektora, zda daný cvik cvičíte správně.
Dnes bych s Vámi ráda sdílela 3 hlavní principy, na které je třeba se při cvičení zaměřit, aby Vám cvičení přineslo požadovaný efekt a úlevu.
Nyní si jednotlivé položky rozebereme více a podíváme se, co se prakticky pod jednotlivými principy skrývá.
Při rehabilitačním cvičení SM systému je velmi důležité nikam nespěchat, cvičit pomalu a plynule, abychom vědomě pracovali s tělem, naučili se zapojit/uvolnit správné svaly a sladili pohyb s dechem.
Při cvičení se snažte maximálně soustředit pouze na cvičení, zapomeňte na starosti všedního dne, rychlé a škubavé pohyby. Dejte do cvičení ladnost a vědomí.
Správnost provedení cviků hraje významnou roli, protože pokud provedete cvik špatně, nedosáhnete požadovaného efektu a můžete tak ze cvičení získat pocit, že Vám nepomáhá nebo se dokonce cítíte i hůř.
Doporučuji nezahlcovat se množstvím cviků a než na množství naučených cviků se zaměřit na správnost provedení cviků. Lépe zvládnout 3 cviky perfektně než 10 cviků špatně.
V případě, že jste začátečníci nebo chcete pomocí cvičení SM systému rehabilitovat, je třeba uvazovat cvičební lano za černý úchyt, který odpovídá 1 kg.
Pokud chcete pomocí cvičení SM systému sportovat, uvažte si cvičební lano za zelený úchyt, který odpovídá 2,5 kg.