SM systém

2. 10. 2017 - 21:32 - Lenka Fialová

Dobrý den paní Martino, diskutovaly jsme spolu přes Fb…mám na Vás několik dotazů.
Záda už jsou relativně v pořádku, můžu tedy začít znovu cvičit? Předpokládám menší zátěž a větší soustředění na provádění cviků. Dle doporučení mám cvičit 2 x denně, tedy ráno a večer. Bohužel ráno je většinou hektické. Je možné cvičení přesunout na odpoledne? Co byste ještě ke cvičení doporučila?

Za Vaši odpověď předem děkuji.

Dobrý den, Lenko,

pokud už necítíte blokádu, určitě začněte cvičit a to na černém úchytu. Soustřeďte se hlavně na detaily :pánev v neutrálním postavení, není tedy překlopená ani dozadu ani dopředu (je v ose jako pásek u kalhot), nohy na šířku pánve, špičky směřují dopředu, o něco větší váha je na vnější straně chodidla, vytažení z beder jako když chcete vyrůst, volná ramena, lopatka směřuje dozadu a dolů, zavřená žebra, prodloužená krční páteř, brada zasunutá do šuplíku. Pozor na prohnutí v bedrech. Cvičit můžete střídavě ve stoje nebo na židličce, lépe udržíte bedra.

Ze začátku si dejte např. 6 opakování na každý cvik a pak postupně přidávejte. Důležité je provedení cviků, plynulý a pomalý pohyb.  Pokud nemáte prostor v klidu cvičit ráno, přesuňte si další cvičení kamkoli během dne, důležité je, abyste cvičila v klidu a pohodě a nepřepínala se, buďte trpělivá.

Svaly potřebují i kvalitní výživu, takže bych Vám doporučila užívat vitamín C, který má vliv na pružnost šlach, vazů a pojivových tkání. Svaly mohou tuhnout také díky překyselení, kdy ztrácí vápník s hořčíkem, proto je fain tyto minerály doplňovat v chelátové vazbě, kdy jsou pro tělo vstřebatelné. Na odkyselení je výborný Chlorophyl, mám s ním velmi dobré zkušenosti, detoxikuje ve vodním prostředí tedy krev, lymfu i buněčnou tekutinu a dá se použít i zevně na ošetření ran, zánětlivých ložisek. Na rozvolnění fyzické i psychické je výborné Noni, působí proti bolesti, křeči a vrací tělo do rovnováhy, poladí i hormonální systém a psychiku.

Z hlediska numerologie jste energie Země, která potřebuje hodně svobody, je nezávislá, nerada ustupuje a  ráda si dělá věci po svém, což je vlastně mužská energie, ale vy jste žena, takže tuhle energii je potřeba vybít v seberealizaci, aby se pak nevybíjela ve vztahu a nedělala tam problémy.

Z hlediska energií plotýnky představují ženský princip, tedy měkkost, poddajnost, pružnost a obratle mužský princip, což je výkon, akce, zaměření na cíl. Ve Vašem případě jsou plotýnky utlačovány, tzn. že mužský princip převládá nad ženským a chybí tam harmonie. Zkuste popřemýšlet, zda někde nepoužíváte moc síly, nejste moc aktivní, neprotlačujete svoji pravdu nebo nejste v něčem urputná a zatvrzelá. Věnujete se sama sobě? Najdete si chvíli jen sama pro sebe a děláte si radost třeba masáží, kafem s kamarádkou nebo nějakým tvořením? Vše do sebe krásně zapadá, protože máte v datu narození 8, což je vysloveně mužské číslo a číslo rovnováhy, které Vás vyzývá ve všem hledat balanc tzn. i ve cvičení 🙂 nesnažte se urvat všechno hned, protože tím si způsobíte jedině blokádu a tělo Vás tak donutí zklidnit, být trpělivá, odpočívat a neaktivovat 🙂 takže do toho jděte vědomě a hledejte v životě rovnováhu sama, abyste nebyla donucená bolestí k odpočívání, k neaktivitě  a trpělivosti 🙂

Mějte se krásně a pokud budete cokoli potřebovat, napište, jsem tu. M.

← Návrat do poradny

Všechny informace na tomto webu jsou vyjádřením mého osobního názoru, jsou to tedy pouze moje osobní zkušenosti.  Žádné z informací, ani moje odpovědi v poradně, nelze chápat jako odborná doporučení na základě oficiálního zdravotního, školského nebo právního systému.  Pokud někdo chce moje uveřejněné názory aplikovat ve svém životě, činí tak na základě vlastního rozhodnutí a na vlastní zodpovědnost s vědomím, že za jejich formu a využití nenesu žádnou zodpovědnost.