Rada

8. 3. 2018 - 13:56 - Klaudia

Dobrý den, mám problém s bedr. chrbticou, prasknuté 2 platničky a k tomu sa nejak pridružila aj krčna chrbtica. Bolesť zasahuje aj končatiny. Mám veľmi stuhnuté svaly, bola som párkrát na masáži, aj mi to pomohlo, ale po pár dňoch opäť tuhnutie. Dá sa to tuhnutie odstrániť cvičením SM? Cvičím ho asi mesiac, zatiaľ len 5 cvikov po 6 opakovaní a 2 x denne. Je to dosť? Ďalší problém, z ma čaká gynekol operácia, kolpoperineoplastika, avšak bez akejkoľvek sieťky, či pásky. Môžem po operácii cvičiť? Poraďte mi prosím, ako sa dostať z toho bludného kruhu, aby som mala svalstvo opäť normalne a nie ako betón.

Hezké odpoledne,

cvičení SM systému je skvělé v tom, že Vám pomůže vybudovat svalový korzet a tím nastolit svalovou balanci tedy posílit a zaktivovat svaly ochablé a uvolnit svaly přetížené.  Pokud máte velké tuhnutí svalů chce to trpělivost, po měsíci cvičení nelze dělat závěry. Je skvělé, že cvičíte 2 denně, 5 cviků i opakování na začátek stačí, důležité je správné provedení cviků a pravidelnost cvičení nikoli množství cviků.

Po operaci bych si dala se cvičením chvíli pauzu, abyste se zregenerovala, ale pak bych cvičit začala, SM systém pomáhá i s problémy pánevního dna. Určitě ale Váš konkrétní stav po operaci a cvičení zkonzultujte s lékařem.

Pokud Vám masáže dělají dobře, choďte na ně pravidelně, stačí na půl hodinky, ale pravidelně, uvolníte se i psychicky. To je další věc, na kterou bych se soustředila, dělat něco, co Vám přináší radost a uvolnění. Pokud je tělo ve stresu, překyseluje se a svaly pak snáze tuhnou, protože překyselení tělo reguluje vápníkem, který pak zákonitě chybí ve svalech, vazech a ty tuhnou.

Každé tuhnutí souvisí s játry a naší zatvrzelostí, neochotu být pružní a něco změnit. Od 15. února je období jater, takže všechno se může zhoršovat, proto je teď super čas udělat si jaterní kůru, protože vše se násobí, tedy pokud játra přetěžujeme nebo je čistíme a regenerujeme.

Ze své zkušenosti vím, že jen cvičení někdy nestačí, je třeba kombinovat a podpořit tělo i vnitřně kvalitními doplňky stravy, já používám od firmy Calivita, mám s nimi dobré zkušenosti. Pro Vás bych to viděla se hlavně odkyselit, doplnit minerální látky, uvolnit se psychicky a věnovat se sama sobě, rozmazlovat se.

Chloropyl, který čistí ve vodním prostředí a stahuje nečistoty z tekutin (krve, lymfy, buněčné tekutiny) a pomůže Vám se pročistit i po operaci. Můžete ho použít i zevně, je skvělý na hojení ran, takže nalít trošku na gázu a přiložit nebo dát do rozstřikovače. Jen pozor, strašně třísní.

Dále kvalitní multivitamin, pro Vás New Life, je pro těhotné, ale používám ho sama taky, protože je nacpaný minerály a vitamíny a máte vše v komplexu.

Výborný na játra je ostropestřec mariánský, buďto si  ho pořiďte drcený a nebo je obsažen v Silymaniru. K tomu jaterní čaj. Pokud se cítíte přetížená a ve stresu, pořiďte si ještě Stres Management, je to B komplex, který pomáhá nervovému systému, ale i metabolismu. Mám s ním dobré osobní zkušenosti, když se cítím vnitřně v napětí, zklidní mě a líp se mi spí.

Určitě si udělejte u Calivity členství, budete mít ceny o 25 % levnější. Pokud žijete na Slovensku, můžete si objednat produkty přímo na stránkách CaliVity  https://slovakia.calivita.com/, která vám je dodá zásilkovou službou. Při registraci do sítě je nutné uvést číslo svého sponzora, tedy mě, moje číslo je : 0423504011. V případě, že žijete v Čechách, můžete si objednat produkty přes moje stránky.

Pokud si nebudete vědět rady nebo Vás napadnou ještě další otázky, napište mi přímo na email martina@martinajichova.cz a všechno probereme podrobněji.

V datu narození Vám chybí „ženská“ čísla, plotýnky představují ženský princip a ještě jdete na gynekologickou operaci, tělo Vám posílá zprávu, že je třeba se věnovat sama sobě a učit se být ženou, změkčovat, mluvit o svých pocitech, tvořit, dostat do svého života lehkost, hravost, měkkost, pružnost a trpělivost, netlačit na sebe a na výkon. Vím, že se to lehce říká a hůř dělá a je fain, když má člověk nějakého pomocníka, mrkněte na knížku Žena je láska, čerpám z ní neustále a hodně mi pomohla některé věci pochopit a změnit.

Jste energie země, tedy hodně akční a nezávislá žena, která na sebe hodně tlačí. Výzvou pro energie Země je naučit se přijímat. Zkuste vše, co se Vám děje, přijímat jako to nejlepší pro sebe, i když to na první pohled tak vůbec nevypadá. 8 v datu narození Vás tlačí nacházet v životě rovnováhu ve všech oblastech, máte 8 v datu narození a letos ji máme ještě v roce 2018, takže o to víc budete letos zakoušet situace, které Vás budou dostávat do situací, kde bude třeba rovnováhu hledat.

Mějte se moc hezky a nebojte všechno zvládnete, jen si dejte čas. Kdyby něco, jsem tu. Martina

← Návrat do poradny

Všechny informace na tomto webu jsou vyjádřením mého osobního názoru, jsou to tedy pouze moje osobní zkušenosti.  Žádné z informací, ani moje odpovědi v poradně, nelze chápat jako odborná doporučení na základě oficiálního zdravotního, školského nebo právního systému.  Pokud někdo chce moje uveřejněné názory aplikovat ve svém životě, činí tak na základě vlastního rozhodnutí a na vlastní zodpovědnost s vědomím, že za jejich formu a využití nenesu žádnou zodpovědnost.