operace menisku, artritida

28. 8. 2017 - 15:03 - Katka

Dobrý den, Martino, prosím Vás o radu. Má maminka byla asi před měsícem na operaci s kolenem – meniskus. Velmi pomalu se jí to hojí. Ačkoli denně poctivě cvičí, rozhýbávání kloubu jde velmi pomalu a pořád ji koleno hrozně bolí a má ho oteklé. Má z toho dost špatnou náladu a přestává věřit, že se to spraví.
Navíc jí doktoři oznámili, že má artritidu 2.stupně (asi rodová „nemoc“,protože babičku také moc trápí kosti a klouby). Co by jí mohlo pomoci? Ještě prosím kdyby toho mohlo být co nejméně, protože mamka nemá braní léků ráda. :-/
Předem děkuji.
Katka R.

Dobrý den, Katko, já bych se nejdříve zaměřila na odstranění překyselení, protože v překyseleném prostředí se dobře daří zánětu a tkáně se tím pádem i špatně hojí a otékají. Artritida je zánětlivé onemocnění kloubů, takže stěžejní je zneutralizovat překyselené prostředí a očistit klouby. Příčinou zánětu může být stres, nesprávná výživa, nedostatek minerálů a vitamínů, hlavně vitamínu C nebo infekce v těle.

Z duchovního hlediska zánět symbolizuje boj, za svoji pravdu, za sebe, ztuhlost v názorech, postojích, bránění se a přijmutí situací jako nejlepších lekcí pro mě. Vaše maminka je energie Země a pro Zemi je výzvou učit se přijímat, trávit všechny situace a přijmout zodpovědnost, že všechno jsem si vytvořila sama a tudíž mohu i všechno já sama změnit. Teď je období energie Země, takže se tyto výzvy víc ukazují. Do 15. září je ještě období lymfy, takže proto i ty větší otoky, všechno do sebe krásně zapadá.

Cvičení je super, ale kloub nebo tkáň v zánětu se při cvičení ještě více namáhá, proto bych se nejdříve zaměřila na zmírnění zánětu a nechala koleno chvíli v klidu, aby mělo čas se zhojit a zregenerovat a pak začala po zmírnění otoku a zánětu pomaličku rozcvičovat.  Z vlastní zkušenosti doporučuju kombinovat s návštěvou solné jeskyně, která mi pomohla s otokem kotníku po natržených vazech.

Doporučit jeden produkt Vám neumím, protože všechno se vším souvisí a je třeba současně redukovat překyselení a doplnit deficit minerálů a vitamínů. Pokud tedy vyberu základní věci, tak jako zásadní je určitě Chlorophyl na odkyselení, poté Power Mins, komplex minerálních látek, který pomůže jak tkáním tak i ke stabilizaci štítné žlázy.  Na hojení tkání a zmírnění zánětu bych přidala ještě Vitamín C 1000 a džus z Noni, který rozvolňuje, má protizánětlivé účinky, snižuje bolest a pomáhá současně harmonizovat i hormonální systém.  Na zmírnění otoku bych lepila i detoxikační náplast, která pomůže vytáhnout škodliviny přes kůži a zmírnit tak otok i zánět jiným způsobem. Vím, že je toho víc, ale pokud je v těle už nějaký problém, je potřeba počítat s tím, že je třeba podpořit tělo daleko víc a delší dobu než je tomu u prevence a hlavně být trpělivá, nic není hned spravené.

Vím, že chcete mamince pomoct, ale nezapomeňte, že nejde pomoct někomu, kdo o to sám nestojí. A lidé energie Země si radit moc nenechají, musí si na všechno přijít sami, proto bych Vám doporučila starejte se co nejlíp o sebe a maminku jen inspirujte. Pokud totiž lidé Země budete do něčeho nutit, budou Vám Vaše snahy bojkotovat o to víc 🙂 takže, kde není tlak, není ani protitlak, tudy vede cesta 🙂

Martina

← Návrat do poradny

Všechny informace na tomto webu jsou vyjádřením mého osobního názoru, jsou to tedy pouze moje osobní zkušenosti.  Žádné z informací, ani moje odpovědi v poradně, nelze chápat jako odborná doporučení na základě oficiálního zdravotního, školského nebo právního systému.  Pokud někdo chce moje uveřejněné názory aplikovat ve svém životě, činí tak na základě vlastního rozhodnutí a na vlastní zodpovědnost s vědomím, že za jejich formu a využití nenesu žádnou zodpovědnost.