Mrviace sa zúbky

21. 6. 2017 - 06:18 - Ada

Môjmu štvorročnému synovi sa mrví zubná sklovina na mliečnych zúbkoch. Deje sa mu tak už od momentu, kedy sa mu prerezali prvé zúbky…cca v 5 mesiacoch. V tom čase bol ešte plne dojčený. Čo môže byť príčinou a ako predísť tomuto problému pri trvalých zuboch?

Dobré ráno, je super, že chcete najít příčinu, jste skvělá máma! Příčinou je demineralizace, váš chlapeček má málo minerálů, proto má problémy se zoubky už teď. Pokud totiž máma nemá sama dost minerálů, nemá pak miminku v těhotenství, co předat. Dnešní strava je bohužel skoro prázdná, nejsme schopni si z ní zajistit dostatečné množství živin, proto je důležité živiny dodávat kvalitními přírodními doplňky stravy. Mám to vyzkoušené na sobě. Je fain omezit sladkosti a mléčné výrobky, protože právě toto jídlo snižuje množství vápníku v těle.

Minerály ale musí být v tzv. chelátové, přírodní vazbě, navázané na aminokyseliny, stejně jako jsou v rostlinách, aby je naše tělo dokázalo vstřebat a využít na max. U těchto doplňků je vstřebatelnost minerálů až 93 %.

Vápník se vstřebává jen za přítomnosti dalších živin, k zajištění zdravých zubů a kostí je potřeba fosfor, ke správné činnosti srdce hořčík, k vápníku je důležitý vitamín D, jeho účinek se zvyšuje spolu s vitamínem A, C a železem, proto je nejlepší užívat vždy komplex vitamínů a minerálů a případně k tomu přidat ještě zvlášť minerál po určitou dobu.

Pro Vašeho chlapečka bych doporučila Lion Kids +D, je to multivitamín pro menší děti, jsou to kousací tablety ve tvaru zvířátek, 3 tablety denně a před spaním ještě přidat 1 tabletu vápníku s hořčíkem Strong bones, jsou to kapsle, které se dají snadno vysypat do jídla. Vápník a hořčíkem ukotvuje i psychiku, takže se mu bude i dobře spinkat. Pokud chcete členství a mít ceny o 25 % nižší, napište mi na email. Do 30. června je nyní na Lion Kids +D akce, takže pokud si koupíte minimálně 2 produkty Lion Kids +D, budete mít členskou cenu tohoto produktu ještě o 10 % nižší.

Nezapomeňte ale na sebe, potřebujete se cítit dobře a být plná energie, abyste se svým chlapečkem podnikala plno úžasných věcí, takže pro Vás bych viděla multivitamín New life, 3 tablety denně, je to multivitamín pro těhotné a kojící ženy, ale o to teď nejde, jde o to, že má opravdu skvělé složení, je to doslova nacpaný multivitamín a Vy potřebujete doplnit živiny po porodu, i když je to už 4 roky. K tomu bych Vám přidala také vápník s hořčíkem, ale větší množství 4 tablety denně, 2-0-2.  Obojí beru taky, takže Vám je vřele doporučuji.

Děti jsou našimi nejlepšími učiteli, a děti do 6 let jsou na mámu velmi napojené a ukazují ji tím vlastně sebe. Takže se o sebe a o svého chlapečka hezky starejte a užívejte si společné chvíle, protože to je nejdůležitější, být spolu.

 

← Návrat do poradny

Všechny informace na tomto webu jsou vyjádřením mého osobního názoru, jsou to tedy pouze moje osobní zkušenosti.  Žádné z informací, ani moje odpovědi v poradně, nelze chápat jako odborná doporučení na základě oficiálního zdravotního, školského nebo právního systému.  Pokud někdo chce moje uveřejněné názory aplikovat ve svém životě, činí tak na základě vlastního rozhodnutí a na vlastní zodpovědnost s vědomím, že za jejich formu a využití nenesu žádnou zodpovědnost.