Poradna zdraví a vztahů

Vítám Vás v poradně zdarma ♥

Můžete zde psát dotazy z oblasti zdraví, ale také vztahů, protože v životě je vše propojené a souvisí spolu.

Jsme trojjediné bytosti, takže naťukneme Vaše trápení na úrovni těla, mysli, ale také duše.

Věřím, že spolu najdeme ten pravý dílek do Vaší skládačky!

            Pokud mi chcete napsat, klikněte na odkaz „nový dotaz“.

 

 

Rada

8. 3. 2018 - 13:56 - Klaudia

Dobrý den, mám problém s bedr. chrbticou, prasknuté 2 platničky a k tomu sa nejak pridružila aj krčna chrbtica. Bolesť zasahuje aj končatiny. Mám veľmi stuhnuté svaly, bola som párkrát na masáži, aj mi to pomohlo, ale po pár dňoch opäť tuhnutie. Dá sa to tuhnutie odstrániť cvičením SM? Cvičím ho asi mesiac, zatiaľ len 5 cvikov po 6 opakovaní a 2 x denne. Je to dosť? Ďalší problém, z ma čaká gynekol operácia, kolpoperineoplastika, avšak bez akejkoľvek sieťky, či pásky. Môžem po operácii cvičiť? Poraďte mi prosím, ako sa dostať z toho bludného kruhu, aby som mala svalstvo opäť normalne a nie ako betón.

Hezké odpoledne,

cvičení SM systému je skvělé v tom, že Vám pomůže vybudovat svalový korzet a tím nastolit svalovou balanci tedy posílit a zaktivovat svaly ochablé a uvolnit svaly přetížené.  Pokud máte velké tuhnutí svalů chce to trpělivost, po měsíci cvičení nelze dělat závěry. Je skvělé, že cvičíte 2 denně, 5 cviků i opakování na začátek stačí, důležité je správné provedení cviků a pravidelnost cvičení nikoli množství cviků.

Po operaci bych si dala se cvičením chvíli pauzu, abyste se…

Celá odpověď →

SM systém

2. 10. 2017 - 21:32 - Lenka Fialová

Dobrý den paní Martino, diskutovaly jsme spolu přes Fb…mám na Vás několik dotazů.
Záda už jsou relativně v pořádku, můžu tedy začít znovu cvičit? Předpokládám menší zátěž a větší soustředění na provádění cviků. Dle doporučení mám cvičit 2 x denně, tedy ráno a večer. Bohužel ráno je většinou hektické. Je možné cvičení přesunout na odpoledne? Co byste ještě ke cvičení doporučila?

Za Vaši odpověď předem děkuji.

Dobrý den, Lenko,

pokud už necítíte blokádu, určitě začněte cvičit a to na černém úchytu. Soustřeďte se hlavně na detaily :pánev v neutrálním postavení, není tedy překlopená ani dozadu ani dopředu (je v ose jako pásek u kalhot), nohy na šířku pánve, špičky směřují dopředu, o něco větší váha je na vnější straně chodidla, vytažení z beder jako když chcete vyrůst, volná ramena, lopatka směřuje dozadu a dolů, zavřená žebra, prodloužená krční páteř, brada zasunutá do šuplíku. Pozor na prohnutí …

Celá odpověď →

operace menisku, artritida

28. 8. 2017 - 15:03 - Katka

Dobrý den, Martino, prosím Vás o radu. Má maminka byla asi před měsícem na operaci s kolenem – meniskus. Velmi pomalu se jí to hojí. Ačkoli denně poctivě cvičí, rozhýbávání kloubu jde velmi pomalu a pořád ji koleno hrozně bolí a má ho oteklé. Má z toho dost špatnou náladu a přestává věřit, že se to spraví.
Navíc jí doktoři oznámili, že má artritidu 2.stupně (asi rodová „nemoc“,protože babičku také moc trápí kosti a klouby). Co by jí mohlo pomoci? Ještě prosím kdyby toho mohlo být co nejméně, protože mamka nemá braní léků ráda. :-/
Předem děkuji.
Katka R.

Dobrý den, Katko, já bych se nejdříve zaměřila na odstranění překyselení, protože v překyseleném prostředí se dobře daří zánětu a tkáně se tím pádem i špatně hojí a otékají. Artritida je zánětlivé onemocnění kloubů, takže stěžejní je zneutralizovat překyselené prostředí a očistit klouby. Příčinou zánětu může být stres, nesprávná výživa, nedostatek minerálů a vitamínů, hlavně vitamínu C nebo infekce v těle.

Z duchovního hlediska zánět symbolizuje boj, za svoji pravdu, za sebe, ztuhlost v ná…

Celá odpověď →

Zavrate

11. 7. 2017 - 18:12 - Jana

Prosim Vas o pomoc mam silne celodenne zavrate lekar to neriesi co mam robit dalej,mam dextroskoli.,spondylatro.,osteochondr.C6/7,zuzenie foramenov vpravoC3/4,vlavoC4/5,obmedzena pohyblivostC4-7,mierna sinistroskoli.,chondroza L4/5,s protruziou foram.vlavo,cirkularna protruzia L5/S1 s kontaktom na koren L5,dakujem.

Hezký večer, paní Jano, krční páteř je kontrolkou jater, přetížená játra nejsou schopná dobře hospodařit s minerály a tělo se tak překyseluje. Jelikož krev musí zůstat zásaditá, tak tělo překyselení zmírňuje vápníkem, který potom ale chybí ve svalech, v kostech. Svaly pak tuhnou a táhnou páteř do vychýlené polohy a vzniká skolióza, zúžení obratlových otvorů nebo posun těl obratlů. Kosti se zase stávají křehčími a ubývá kostní hmota. Odvádět škodliviny játrům pomáhá lymfa, která ale nestíhá od…

Celá odpověď →

Mrviace sa zúbky

21. 6. 2017 - 06:18 - Ada

Môjmu štvorročnému synovi sa mrví zubná sklovina na mliečnych zúbkoch. Deje sa mu tak už od momentu, kedy sa mu prerezali prvé zúbky…cca v 5 mesiacoch. V tom čase bol ešte plne dojčený. Čo môže byť príčinou a ako predísť tomuto problému pri trvalých zuboch?

Dobré ráno, je super, že chcete najít příčinu, jste skvělá máma! Příčinou je demineralizace, váš chlapeček má málo minerálů, proto má problémy se zoubky už teď. Pokud totiž máma nemá sama dost minerálů, nemá pak miminku v těhotenství, co předat. Dnešní strava je bohužel skoro prázdná, nejsme schopni si z ní zajistit dostatečné množství živin, proto je důležité živiny dodávat kvalitními přírodními doplňky stravy. Mám to vyzkoušené na sobě. Je fain omezit sladkosti a mléčné výrobky, protože prá…

Celá odpověď →

psychika po borelioze

20. 6. 2017 - 13:04 - Simona

Dobrý den, prodělala jsem boreliozu, zaléčena antibiotiky, po ní mi zůstaly střídavé bolesti velkých kloubů, revm.artritida a labilnější psychika-hůře reaguji na stres,běžné problémy, horší občas jakoby zamlžené myšlení. Nemáte nějakou zkušenost s přírodními preparáty,které by tyto stavy zmírnily? Děkuji.

Hezký den, paní Simono, antibiotika bohužel vir jen uspí a přesunou problém dál, ve Vašem případě se vytvořil zánět v kloubech. Zánětu se daří v překyseleném prostředí, jenže krev pro to, aby člověk přežil, potřebuje být zásaditá, proto tělo neutralizuje překyselení minerály a to především vápníkem s hořčíkem, které poté chybí např. ve svalech nebo máme oslabenou psychiku a menší toleranci na stres a napětí.

Jste energie Země, tedy svobodomyslná žena, která ale současně potřebuje zázemí, p…

Celá odpověď →

Autoimunitní porucha štítné žlázy

10. 5. 2017 - 14:08 - Vendy Hejdová

Dobrý den, prosím o vysvětlení, co znamená ve vztazích a životě z pohledu celostní medicíny autoimunitní porucha štítné žlázy. Děkuji. V.Hejdová

Hezký den, snížená funkce štítné žlázy představuje naše chtění, ale pouze v modulu „chci“. Nejsme totiž schopní se rozhýbat a svoje chtění uvést do reality života. Máme v sobě plno výmluv, proč to a to nemůžeme udělat a hledáme příčinu venku, proč danou věc nemůžeme udělat. Cítíme se pak nespokojení a ukřivdění a zanášíme si tak náš lymfatický systém, který následně oslabuje štítnou žlázu.

Lymfa představuje naši seberealizaci a Vy máte nejsilnější mužskou energii, jenže ji ventilujete ve v…

Celá odpověď →

Všechny informace na tomto webu jsou vyjádřením mého osobního názoru, jsou to tedy pouze moje osobní zkušenosti.  Žádné z informací, ani moje odpovědi v poradně, nelze chápat jako odborná doporučení na základě oficiálního zdravotního, školského nebo právního systému.  Pokud někdo chce moje uveřejněné názory aplikovat ve svém životě, činí tak na základě vlastního rozhodnutí a na vlastní zodpovědnost s vědomím, že za jejich formu a využití nenesu žádnou zodpovědnost.